Czym jest transport dla WineMeMore?

 

Transport jest jednym z najdelikatniejszych etapów w życiu wina.

Dojrzewanie jak i rozwój wina, odbywają się bez stresu w ciszy często przez kilkanaście miesięcy w piwnicach. Wielkie wina nie lubią podróży, zbędne ruchy nie są ich mocną stroną. Wina są zwolennikami leżakowania. Jeśli już podróżują to w pionowej pozycji, gdzie ruchy są znacznie mniejsze. 

Temperatura podczas transportu nie może być zmienna, dlatego transport odbywa się w przeznaczonych do tego specjalistycznych chłodniach. Pamiętajmy wino jest żywym pokarmem, szok termiczny jest dla niego niebezpieczny.

Po długiej podroży radzimy umieścić wino w waszej piwnicy czy w chłodnym pomieszczeniu tym razem w pozycji poziomej tak aby na nowo miało styczność z korkiem. W przeciwnym razie korek wyschnie.

Jeśli podróż Cię zmęczyła podobnie jest z winem, odpoczynek jest wymagany. Grand Cru wymaga od 3 do 4 tygodni odpoczynku, aby powrócić do swojej pierwotnej formy, także cierpliwości !

Jeśli chodzi o inny klasę wina niż grand cru również wymagane jest odstawienie butelki na kilka dni (od 4 do 5) w spokojnym miejscu. Wino w taki sposób ustabilizuje się. Istnieje także wersja dla tych co się spieszą, jest raczej mniej optymalna niż te dwie wymienione wyżej, ale udowodniono, iż wino włożone do lodówki w temperaturze od 4° do 8° na około 1 do 3 godzin “obudzi się”. Oczywiście po tym eksperymencie musimy doprowadzić nasz nektar do odpowiedniej temperatury odstawiając je na jakiś czas do odpowiedniego miejsca.

Zalecamy jednak cierpliwość. Dać winu niezbędny czas, tak byśmy mogli kosztować się jego pięknem w odpowiedni sposób.

Filozofią WineMeMore to zaangażowanie się w jak najbardziej możliwy sposób w ochronne natury. Dlatego nasze zamówienia są zgrupowane raz w tygodniu, odbierane przez naszych partnerów i dostarczone bezpośrednio w ciągu kilku dni pod Wasze drzwi. 

Chcemy unikać w jak najbardziej możliwy sposób pośredników w transporcie dlatego nasze referencje czekają na Was w bezpiecznych warunkach na terenie Francji.

WineMeMore

We Are Good By Nature